Sněmovna ignoruje statisíce lidí v exekuci

Sněmovna ignoruje statisíce lidí v exekuci

Praha, 23. dubna 2019 – Poslanecká sněmovna ve svém hlasování už potřetí odmítla projednat pirátskou novelu Exekučního řádu. Stalo se tak i poté, co rezignoval ministr spravedlnosti Jan Kněžínek a zákonodárci nemají jinou alternativu k novelizaci systému exekucí.

„Díky transparentnímu přehledu na webových stránkách Poslanecké sněmovny si můžeme přesně ověřit, kteří konkrétní poslanci zavírají oči před tíživou životní situací statisíců občanů v dluzích. Můj návrh na předřazení bodu o novele Exekučního řádu neprošel kvůli poslancům, kteří hlasovali proti, ale kvůli těm, kteří se alibisticky zdrželi,“ uvedl poslanec Lukáš Kolářík, autor novely Exekučního řádu.

„Poprvé jsem se snažil o projednání bodu už v prosinci 2018, podruhé pak v březnu. To byl na scéně ještě ministr Kněžínek, který sliboval předložit vlastní novelu, dosti podobnou té pirátské. Měli jsme spojit projednávání obou bodů a vytáhnout z návrhů to nejlepší. Teď ale není jasné, jak to s vládním návrhem bude a já neustále všechny poslance vyzývám k tomu, aby náš návrh propustili do druhého čtení. V něm bude prostor na jakékoliv připomínky a pozměňující návrhy. Do té doby mají občané s exekucemi smůlu, neboť na ně mj. i poslanci z vládních stran jednoduše kašlou,“ dodal Kolářík.

Hlasování z 18. prosince 2018 zde. Hlasování z 5. března 2019 zde. Hlasování z 23. dubna 2019 zde.

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu