Ministr spravedlnosti Kněžínek končí. Jaký je osud vládní novely?

Ministr spravedlnosti Kněžínek končí. Jaký je osud vládní novely?

Praha, 18. dubna 2019 – Resort spravedlnosti se znovu dočká obměny. Po deseti měsících v čele ministerstva končí Jan Kněžínek, se kterým Piráti usilovně pracovali na novelizaci Exekučního řádu. Vystřídat jej má Marie Benešová, poradkyně Miloše Zemana, za jehož vlády Exekuční řád vznikal a občané dodnes sklízejí plody jeho (možná záměrné) nedokonalosti. Jak to tedy bude s vládní novelou? To není vůbec jisté. Možná ani nevznikne.

„Rezignace Jana Kněžínka mi vyrazila dech. Necítil jsem žádné náznaky nespokojenosti s jeho prací. Pro Ministerstvo spravedlnosti je to těžká rána, neboť si tento resort zaslouží kontinuitu v rozjetých projektech, jako je například novela Exekučního řádu. Změna vedení staví povinné do nejistoty. Naštěstí je ve Sněmovně stále předložený alespoň nás návrh,“ uvedl poslanec Lukáš Kolářík, autor novely Exekučního řádu.

„Nyni budu více než kdy dřív tlačit na projednání pirátské novely, která zavádí princip jeden dlužník = jeden exekutor v místě bydliště. Už není nač čekat. Nemůžeme donekonečna čekat na vládní návrh, protože Andrej Babiš střídá ministry častěji, než si tento důležitý resort zaslouží,“ dodal Kolářík.

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu